Millennium Bank LogoChociaż lato tego roku nie jest zbyt ciepłe, Bank Millennium postanowił trochę podnieść nam temperaturę, wprowadzając na rynek jedną z najnowszych swoich lokat bankowych, którą nazwał Lokata Gorąca. Jej pojawienie się trochę ożywiło ofertę tego banku. Przekonajmy się jednak sami, czy Lokata Gorąca jest warta zainteresowania.

Już na początku analizowania Lokaty Gorącej pojawiają się trzy poważne wady. Po pierwsze wymagany jest rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w Millennium Banku. Po drugie Lokata Gorąca przeznaczona jest jedynie dla nowych środków, a dokładniej dla takich, które nie widniały na naszym koncie przed 20. czerwca 2011 roku. Po trzecie każdy użytkownik banku może posiadać tylko i wyłącznie po jednej lokacie dla każdego okresu umownego Lokaty Gorącej, czyli w sumie trzy depozyty.

Oprocentowanie Lokaty Gorącej wynosi 4,86% w skali roku. Jednak dzięki dziennej kapitalizacji odsetek, możemy zaoszczędzić kwotę, która normalnie zostałaby nam odjęta jako podatek Belki, a oprocentowanie porównywalne na lokacie tradycyjnej wynosi około 6% w skali roku. Pomimo, iż jest to całkiem nowa oferta Millennium Banku, na rynku depozytów bankowych można odnaleźć przynajmniej kilka ofert, które dadzą nam zyski większe niż Lokata Gorąca, a jednocześnie nie posiadają w swojej umowie tylu niekorzystnych zapisów co ona.

Lokata Gorąca w Millennium Banku może być zakładana na jeden z trzech okresów umownych – 2, 3 lub 4 miesiące. Wspomniane wyżej oprocentowanie nie jest zależne od tego, na który z nich się zdecydujemy. Każdy użytkownik Millennium Banku, który posiada już tam konto osobiste, może założyć po jednej Lokacie Gorącej na każdy z wyżej wymienionych okresów umownych, co daje nam limit trzech lokat na każdą osobę.

Sami decydujemy, co ma się stać z naszymi odsetkami każdego dnia. Mogą być doliczane do rachunku lokaty, albo codziennie przelewane na nasz rachunek osobisty, dzięki czemu zyski z Lokaty Gorącej mogą być od razu zainwestowane dalej, albo po prostu wydane.

Minimalny próg wpłaty, jaki ustalił Millennium Bank dla Lokaty Gorącej wynosi 1000zł. Dodatkowo kwota, jaką chcemy wpłacić na ten produkt nie może być większa, niż 18000zł dla pojedynczej lokaty. Proste obliczenia mówią nam więc, że w ten sposób można zainwestować maksymalnie 54000zł.

W przypadku zerwania Lokaty Gorącej przed zakończeniem okresu umownego nie tracimy naszych odsetek, jednak musimy zapłacić karę umowną, która jest iloczynem wypłacanej kwoty, ilości dni, przez które Lokata Gorąca była aktywna oraz 0,011%.

Lokata Gorąca może być założona w każdym oddziale Millennium Banku, a nasze oszczędności na niej przechowywane gwarantowane są przez BFG.

Najpopularniejsze artykuły:

Tagi: , , , , , , , , , ,