Getin Bank i Open FinanceZ okazji zbliżających się świąt, Getin Bank oraz Open Finance wypuściły na rynek lokaty o takiej samej nazwie – Lokata Wielkanocna. Jest to produkt antybelkowy, który charakteryzuje się zwiększonym oprocentowaniem w stosunku do lokat, które nie są promocjami. Niestety depozyt ten może być zakładany jedynie do 17 kwietnia 2011 roku, więc czasu na zastanowienie się jest niewiele.

Umowa zawierana jest na czas określony, a dokładniej na pół roku. Nie ma możliwości wypłacenia naszego kapitału przed upływem tego okresu, chyba, że nie zależy nam na odsetkach, bo właśnie ich utrata jest karą za zerwanie umowy. Nie ma również możliwości przedłużenia trwania umowy tego depozytu, a ewentualne odnowienie następuje na warunkach przewidziany dla Lokaty Codziennej lub Lokaty Optymalnej.

Oprocentowanie nominalne, jakie otrzymamy na Lokacie Wielkanocnej, wynosi 4,8% w skali roku. Dzięki dziennej kapitalizacji odsetek oraz braku podatku Belki, nasze rzeczywiste zyski będę porównywalne z tymi, jakie otrzymamy na lokacie tradycyjnej, oprocentowanej 6% w skali roku.

Jedynym szczegółem, jaki różni Lokatę Wielkanocną w Open Finance, od tej w Getin Banku, jest minimalna kwota. W pierwszym przypadku wynosi ona 500zł, natomiast w drugim – 1000zł. Kwota maksymalna zarówno dla jednej, jak i dla drugiej ustalona została na poziomie 15000zł.

Nie ma ograniczenie co do ilości Lokat Wielkanocnych, jakie możemy założyć zarówno w jednym, jak również w drugim miejscu. Dzięki temu będziemy mogli przeznaczyć na ten cel większą kwotę. Samo założenie jest bardzo łatwe i odbywa się całkowicie przez Internet.

Obie lokaty podlegają gwarancjom  BFG zgodnie z odpowiednią ustawą.

Warto również przeczytać:

Tagi: , , , , , , , , , , ,